Právě procházíte category

Zub času

Zub času – červen

Ahojky,
poslední zub času je na světě! Cesta byla dlouhá a trnitá, ale nakonec jsme dospěli k cíli!

Poslední zub času se na chází na tomto místě:
Tato budova se nachází nedaleko náměstí v Týně nad Vltavou. Tento dům se nachází ve stejné ulici jako pošta. Stojí vedle dvou garáží a naproti škole pro špatně mluvící. Pokud ještě nevíte, tak přesná adresa je Sakařova 363. Číslo je napsáno na popelnici před domem i za oknem v přízemí.

Tak už víš, …

>>  Číst více

Zub času – květen

Ahojky,
tak už je další měsíc a s ním i nový zub času!

V květnu je vaším úkolem vydat se na toto místo:
Tato budova se nachází na náměstí v Týně nad Vltavou. Je opravdu nepřehlédnutelná. Konají se zde svatby, křtiny, mše, ale i pohřby.

Tak už víš, kde to je? Když půjdeš od vrat této budovy směrem k řece, ale nepůjdeš dolů po schodech. Vydáš se do leva. Zde roste několik stromů a keřů. Obálka je schována pod jedním z …

>>  Číst více

Zub času – duben

Ahojky,
tak už je to tu zase!

V dubnu je vaším úkolem vydat se na toto místo:
Tato budova dříve sloužila jako skladiště jednoho koření. O tomto koření tvrdila Maruška, že je nad zlato. Budova se nachází na Malé Straně a kanoisté to k ní nemají z loděnice daleko.

Tak už víš, kde to je? Vedle této budovy (směrem ke gymnáziu) je dům s číslem 228. Má narůžovělou barvu. Za truhlíkem s květinami je schovaná obálka. Tentokrát …

>>  Číst více

Zub času – březen

Ahojky, pro ty, co už ví, kde je v muzeu lednice, je tu další zub času!

V březnu je vaším úkolem najít toto místo: Nachází se na Malé Straně nedaleko pošty a banky GE Money Bank. Jsou zde zapsána jména rodáků z Týna nad Vltavou a okolí, kteří se padli během 1. a 2. světové války.

Tak už víš, kde to je? Obálka s otázkami a další indicií je schována u nejbližší poštovní schránky (modrá). Otevři ji a vem si jeden papírek s obrázkem (indicií). Podepiš se na …

>>  Číst více

Zub času – hodnocení

Ahojky,

výsledky jsou aktualizované.

Máme pro vás jednu špatnou zprávu. V lednu a v únoru obálka skutečně zmizela, ale ne do našich rukou. Proto jsme nemohli přidat body za umístění na papíře.

Nebojte se!!! Hra pokračuje dál. Za chvíli je tu  březen a s ním i nový úkol!!!

 

Zub času-tabulka

 

Kolik bodů a za co můžete získat? Zde je odpověď:

1) Pořadí zapsání na papír

1.                     10 b.

2.                     8 b.

3.                     6 b.

4. – 5.             4 b.

6. – …

>>  Číst více

Zub času – leden

Ahojky,
tak už je to tu zase!

V lednu je vaším úkolem vydat se na místo:
Mája byla přistihnuta, jak ukrývá modrou obálku na další místo. Naštěstí měl náhodný chodec u sebe foťák a místo úkrytu důkladně zdokumentoval. Tak už víte, kde se modrá obálka nachází? Pro ty, co pořád netuší, je tu malá nápověda: Hledejte modrý dům na pravém břehu Vltavy.

 

Tak už víš, kde to je? V blízkosti tohoto místa najdeš modrou obálku se symbolem zoubku. Otevři jí a …

>>  Číst více

Zub času – prosinec

Ahojky,
tak už to tady máme.
V prosinci je vaším úkolem vydat se na toto místo:
Tato poměrně malá památka se nachází v Žižkově ulici na Malé Straně nedaleko nového mostu. Stávala původně při ústí starého mostu na malostranském břehu ve čvrti „Bojiště“. Připomínala místo krvavého střetu mezi rakouskými a francouzskými vojsky roku 1742. Podle lidové tradice byli padlí pohřbeni přímo na místě a nad jejich hrobem vztyčena tato památka. Není to daleko od školy ani od  kánoistické věže

>>  Číst více

Zub času

A je tu zase nová hra!!!

Každý první den v měsíci ( prosinec – červen ) se tady na stránkách objeví popis místa, které se nachází v Týně nad Vltavou. Vaším úkolem je poznat místo a vypravit se k němu. Na místě musíte hledat dopis s logem zoubku. V tomto dopisu jsou ukryty indicie (kartičky s obrázky). Jednu kartičku si vezmete a podepíšete se na papír, který bude v obálce. Kartiček je omezený počet, proto si budete muset pospíšit!
Kdo …

>>  Číst více